Remolent - Pişik Önleyici Bebek Bakım Kremi 100 ml

Açıklama:
REMOLENT Pişik Önleyici Bebek Bakım Kremi'nin içeriği, bebeğinizin pişiğe karşı korunmasına destek olmak için özel olarak oluşturulmuştur içeriğindeki sürekli kullanıma uygun orandaki çinko oksit ile güçlü bir bariyer oluşturur. Ayrıca shea yağı, olus yağı, bitkisel lanolin ile cildi nemli, pürüzsüz ve yumuşak tutarak pişiğe karşı korur. Formülünde bulunan papatya, aloe vera ekstresi, hodan ve sarı kantaron yağı ise pişik oluşumu engellemeye ve cildin nemini korumaya yardımcı olur.
Stok Durumu: Var
Kargo:

Yurtiçi Kargo ile Ücretsiz

Normal şartlarda, saat 15:00'e kadar verilen siparişler aynı gün, 15:00'ten sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş gününde Yurtiçi Kargoya verilir.

Takip Numaranız en kısa sürede mail ve SMS ile ayrıca paylaşılacaktır.

Fiyat: 59.00 TL
Adet Seçiniz:
Yurtiçi Kargo ile Ücretsiz Tüm siparişlerde hızlı ve ücretsiz kargo imkanı.
Kapıda Ödeme Kapıda ödeme ve kredi kartı ile %100 güvenli alışveriş.
Hızlı Gönderi Stoktan, hızlı ve ücretsiz gönderim imkanı.
Orijinal Ürün Resmi web mağazası güvencesi ile tamamen orijinal ürün.

Detaylı Bilgi

REMOLENT PİŞİK ÖNLEYİCİ BEBEK BAKIM KREMİ


REMOLENT Pişik Önleyici Bebek Bakım Kremi’nin içeriği, bebeğinizin pişiğe karşı korunmasına destek olmak için özel olarak oluşturulmuştur içeriğindeki sürekli kullanıma uygun orandaki çinko oksit ile güçlü bir bariyer oluşturur. Ayrıca shea yağı, olus yağı, bitkisel lanolin ile cildi nemli, pürüzsüz ve yumuşak tutarak pişiğe karşı korur.
Formülünde bulunan papatya, aloe vera ekstresi, hodan ve sarı kantaron yağı ise pişik oluşumu engellemeye ve cildi rahatlatmaya yardımcı olur.
Özel yapısı sayesinde, bebeğinizin ince ve hassas cildinin nefes almasını sağlayarak cildi çiş ve kaka gibi tahriş edici maddelerden ve sürtünmeden korur.

Her bez değişiminden sonra bebeğinizin poposuna yeter miktarda uygulanması önerilir.


Pişik nedir?

Pişiğin oluştuğu popo, kasık ve genital bölgelerde bebeğinizin cildinin kızarıp kabardığını ve gerginleştiğini fark edebilirsiniz. Pişik nedeniyle bebeğiniz her zamankinden daha huysuz ve rahatsız görünebilir. Bebeğiniz, pişik bölgesine dokunulduğunda ya da o bölge yıkandığında sızlanabilir ya da ağlayabilir.
Her şeyden önce paniğe kapılmayın. Bebeklerde pişik çok yaygın görülür ve bir şeyleri yanlış yaptığınız duygusuna kapılsanız dahi endişe etmeyin, herhangi bir şeyi yanlış yapmamışsınızdır. Bebeğinizin cildi oldukça ince ve hassastır, onu korumak ve ona bakmak için güvenli ve doğal bir ürün gereklidir.

REMOLENT Pişik Önleyici Bebek Bakım Kremi pişiğe karşı ekstra güçlü koruma sağlar.

Pişik neden oluşur?

Pişik, ıslak bebek bezinin ya da iç çamaşırlarının bebeğin cildine çok uzun süre temas etmesine bağlı olarak oluşur. İdrara bağlı ıslaklık pişiğe neden olan önemli bir etkendir. Buna bebek bezinin sürtünmesi ve dışkısındaki enzimler de eklenince pişik oluşumu için çok uygun bir ortam oluşur.
Nem ve bebek bezinin yarattığı sıcak ortam bir araya geldiğinde, cildin tahriş olması kaçınılmazdır. Cildin koruyucu bariyerinin bozulması, ebeveyn olarak size korkutucu görünen ağrılı, kırmızı pişiklerin oluşmasına yol açabilir.

Pişiğin önlenmesi

Pişik bebeklerde çok sık görülür ve bebeğinizin rahat etmesi için ne önlem alırsanız alın, önüne geçemeyeceğiniz bazı durumlar vardır.


Bununla birlikte, bebeğinizde pişik oluşma riskini en aza indirmek için bazı önlemler alabilirsiniz:

  • Bebeğinizin bezini sık sık değiştirin, altını temizlerken su kullanın.
  • Her bez değişiminde REMOLENT PİŞİK ÖNLEYİCİ BEBEK BAKIM KREMİ gibi pişiğin önlenmesinde etkisinden emin olabileceğiniz bir ürün kullanabilirsiniz.
  • Her gün bebeğinizin, kısa bir süre bezsiz gezmesine izin verin.

Önerilen Ürünler

Sensualis & Dry Nemlendirici Cilt Bakım Kremi 50 ml

REMOLENT Krem 6. aydan itibaren bebek cildinde bile rahatlıkla kullanılabilecek nemlendirici bir kremdir.  Formülünde Bi...
Ürünü İncele
WhatsApp