Remolent Forte - Dökülme Karşıtı Yoğun Bakım Serumu

Açıklama:
REMOLENT FORTE dökülme karşıtı yoğun bakım serumu saç dökülmesine karşı etkisi in vivo ve in vitro testler ile gösterilmiş olan PROCAPIL ve FOLLICUSAN adında iki kompleks aktif içermektedir. Bu iki kompleks aktif içeriğin yanında mikro besinler ve vitaminler ile özel olarak hazırlanmış PV-1 kompleksini de içermektedir.  Türkiyede PROCAPIL + FOLLICUSAN kombinasyonunu içeren tek üründür.
Stok Durumu: Var
Kargo: Ücretsiz Kargo
Fiyat: 69.00 TL
Adet Seçiniz:
Ücretsiz Kargo Tüm siparişlerde hızlı ve ücretsiz kargo imkanı.
Kapıda Ödeme Kapıda ödeme ve kredi kartı ile %100 güvenli alışveriş.
Hızlı Gönderi Stoktan, hızlı ve ücretsiz gönderim imkanı.
Orijinal Ürün Resmi web mağazası güvencesi ile tamamen orijinal ürün.

Ürün Yorumları

Ürünle ilgili henüz yorum yapılmamış.

Hemen yorum yapın!

Yorumla

Detaylı Bilgi

SAÇ DÖKÜLMESİNİN ÖNLENMESİ VE SAÇ BÜYÜMESİNİN UYARILMASINDA HEDEF ODAKLI, BÜTÜNCÜL VE SİNERJİSTİK YAKLAŞIM

SAÇLARINDA DÖKÜLME , SEYRELME ve ZAYIFLAMA SORUNU YAŞAYAN HER YAŞ ARALIĞINDAKİ KADIN ve ERKEK İÇİN UYGUNDUR.

SAÇ DERİSİ MİKRO SİRKÜLASYONUNUN ARTTIRILMASINA , DHT’NİN NEDEN OLDUĞU FOLİKÜL ATROFİSİNİN ENGELLENMESİNE YARDIMCI OLARAK SAÇ DÖKÜLMESİ SEBEPLERİNE KARŞI SAVAŞIR.

REMOLENT FORTE‘ u oluşturan kompleks aktiflerin hepsi FRANSA, ALMANYA ve AVUSTURYA dan ayrı ayrı ithal edilmiştir. Bu aktif maddeler şunlardır ;

PROCAPIL: Fransada, 1964 yılında kurulan SEDERMA firması tarafından üretilmektedir. 1997 yılında CRODA ( U.K.) tarfından satın alınmış olan SEDERMA ; kozmetik ve dermokozmetik sektörüne yönelik aktif maddelerin üretimi alanında dünya lideridir.

PROCAPIL Bu güne kadar saç dökülmesi tedavisinde kullanılan hipertansiyon ilacı Minoxidil ve prostat tedavisinde kullanılan Finasterid hammaddelerinden sonra saça özel olarak geliştirilmiş ve etkinliği en yüksek aktif maddelerden birisidir. Yapılan klinik ve deneysel çalışmalarda uygun yoğunlukta kullanıldığında tek başına bile minoxidil ve finasterid kadar etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Bu etkinlik gücünün yanında PROCAPIL ; Minoxidil ve Finasteridin sebep olduğu yan etkilere ( çarpıntı, kalp sıkışması, baş ağrısı, hipotansiyon ve vücut kıllarında kalınlaşma ile erkeklerde meme büyümesi ve cinsel istekte azalma gibi yan etkilere ) neden olmayacak kadar güvenilirdir.

Ayrıca bahsi geçen etken maddelerin uzun sure kullanılıp bırakılması sonucunda çıkan yeni saçların hepsi telogen Faz’a girmekte ve saçlar birden bire toplu halde dökülebilmektedir. Procapilde ise bu tarz bir yan etki söz konusu değildir.

PROCAPIL; Çözelti içerisinde 3 tamamlayıcı aktif madde kombinasyonudur. Bu maddeler APIGENIN , OLEANOLIC ACID ve BIOTINOYL – GHK ( TRIPEPTIDE-1 ) dır.

APIGENIN saç köklerini besleyen kılcal damarlarda vazodilatasyon yaparken, OLEANOLIC ACID 5 Alfa - Redüktaz tip I ve tip II enzimlerinin inhibisyonunu sağlayarak bölgesel DHT oluşumunu engellemektedir. Glisil-Histidil-Lisin peptidinin H vitaminine ( biotin ) bağlanması ile elde edilen Biotinil-GHK yani vitamin taşıyan peptid ise güçlendirilmiş saç büyümesi ve saç ankrajında artışı temin etmektedir.

FOLLICUSAN; tarihi 1926 yılına dayanan Almanya-Berlin merkezli uluslararası alanda saygın , biyoaktif maddeler ve kozmetik aktifleri üreten bir kimya şirketi olan CLR Chemisches Laboratorium Dr. Kurt Richter GmbH tarafından üretilmektedir.

FOLLICUSAN;

 • Süt esaslı bioaktif sinyal molekülleri ( milk protein )
 • DL-Etilpantenol
 • Inositol
 • Sülfür açısından zengin amino asitler (N-asetil-sistein, N-asetil-Methionine)

içeren aktif madde kombinasyonudur.

FOLLICUSAN;

 • Vitalizasyon ile folikül hücrelerinin ve saç derisinin fonksiyon bozukluğunu engeller ,
 • Proliferasyonu ve insan dermal papilla hücrelerinin ECM sentezini stimüle eder,
 • Kadınlarda alopecia androgenetica ilerlemesini durdurur.
 • Dermal papilla hücrelerini uyarır,
 • Hücre canlılığının işaretçisi olan ATP miktarını korur.

PLANTAFLUID COMPLEX PV-1 ; 1946 yılında Avusturya-Viyana merkezli olarak kurulan bitkisel aktifler üzerine uzmanlaşmış bir firma olan Plantapharm GmbH tarafından Viyana’daki laboratuarlarında geliştirilen Plantafluid Complex PV-1 saç bakımı için ideal olan bitki ekstreleri ve vitaminler ile formüle edilmiştir. Bunlar ;

Vitaminler

 • Calcium Pantehenate
 • Niacin
 • Biotin

Bitki ekstreleri

 • Aloe Barbadensis Gel( Aloe Vera özütü)
 • Betula Alba Leaf Extract( Huş Ağacı özütü)
 • Chamomilla Recutita Extract( Alman Papatyası özü)
 • Panicum Milaceum Extract( Sarı Darı özü)
 • Equisetum Arvense Extract( At kuyruğu özütü)
 • Salvia Officinalis Extract ( Adaçayı özütü )
 • Urtica Dioica Extract(Isırgan özütü )
 • Camelia Sinensis Extract(Yeşil çay özütü )
 • Arctium Lappa Extract(Dul avrat otu özütü )
 • Lawsonia Inermis Extract( Kına özütü )
 • Humulus Lupulus Extract( Şerbetçi otu özütü )

Plantafluid Complex PV-1’i oluşturan içeriklerin ve onların sinerjik etkilerinin saç bakımı için gösterdiği faydalar aşağıdaki gibidir;

 • Kompleksi oluşturan bitkilerin içermiş olduğu flavonoidler (Quercetin, Myricetrin, Kaemferol, vs) 5-alpha reductase enziminin inhibe edilmesini destekleyerek saç köklerinin tahrip edilmesinin engellenmesine yardımcı olurlar.
 • Kompleksi oluşturan aktif substanslar, saç köklerinin ve kafa derisinin rejenerasyonunu destekleyerek saç için gerekli olan besinlerin saç foliküllerine ulaşmasına , saç foliküllerinin uyarılmasına, güçlenmesine
, lipid salgısının düzenlenmesine yardımcı olarak keratinazasyonun artmasını ve kepek oluşumunun engellenmesini destekler, saçların korunması için gerekli olan cuticula tabakasını güçlenmesine yardımcı olur, yeni saç oluşumunu destekler.
 • Saç folikülü taban kısmında bulunan mikro-kapiller (kılcal-damarlar) ile beslendiğinden, kompleksi oluşturan aktif substanslar ve onların sinerjik etkileri mikro-sirkülasyonu uyararak, saç foliküllerine giden kan akımını ve dolayısı ile saç büyümesi için gerekli olan aktif substansların saç folikülüne ulaşmasına yardımcı olur.

 

REMOLENT FORTE NASIL KULLANILIR ;

Kullanmadan önce ürünü iyice çalkalayınız.

Kuru saç derisine sabah ve akşam ; günde iki kez, dökülmenin görüldüğü bölgeler başta olmak üzere tüm saç derisine 5-6 püskürtme ( 1 ml ) şeklinde uygulayınız ve saç derisine masaj ile yediriniz.

Diğer dökülme karşıtı saç ürünlerinde de olduğu gibi REMOLENT FORTE’dan tam olarak yararlanabilmek için 6 ay düzenli kullanılması önerilir . 6 aylık kullanım sonunda koruyucu olması ve saç bakımı amacıyla günde bir sefer 5-6 püskürtme yada gün aşırı 5-6 püskürtme şeklinde kullanmaya devam edilmesinin faydası olacaktır…

REMOLENT FORT’u saç derinize uyguladıktan sonra yıkamaya ve durulamaya gerek yoktur.

Boyalı ve permalı saçlarda kullanımının hiçbir sakıncası yoktur.

Ürünü kuru saç derinize uyguladıktan sonra en az 3-4 saat yıkama yada farklı bir işlem yapmayınız (örnek fön makinesi kullanmayınız , jöle, sprey , köpük vb…ürünleri kullanmayınız )

REMOLENT FORTE SERUM NEDEN TERCİH EDİLMELİDİR;

Saç dökülmesine karşı etkinliği bilimsel çalımalarla kanıtlanmış moleküllerle birlikte bitkisel aktifler tek bir üründe birleştirilmiştir.

Remolent Forte formülünde Procapil’e ilave olarak bulunan bioaktif süt proteinleri, sülfür açısından zengin; N-asetil sistein, N-asetil metionin , Biotin, Niacin ve bitkisel özütler ile güçlü bir sinerjik etki söz konusudur ve düzenli kullanımda saç dökülmesini sağlıklı boyutlara indirgemede başarılı bir üründür

Ayrıca yan etki konusunda daha güvenilir bir profile sahiptir.

Bir kutusunun 100 ml lik ambalajında yaklaşık 45-50 günlük kullanım imkanı sunmaktadır.

Diğer saç serumlarına göre uygun bir maliyete sahiptir.

 • Önce İnsan ve sağlık diyen,
 • Kaliteden ve mükemmelliyetten ne pahasına olursa olsun ödün vermeyen,
 • Müşteri memnuniyeti ve güvenini ticari kazançtan önde tutan
 • ARE Pharma tarafından üretilmiştir.

Önerilen Ürünler

Kuru ve Normal Saçlar için Dökülme Karşıtı Siyah Şampuan

Remolent şampuan kuru-normal saç tipleri için özel olarak geliştirilmiştir. Formülasyonu, saçlı deri ve saç üzerine etkileri neden...
Ürünü İncele

Kepeğe Karşı Etkili Saç Derisi Bakım Şampuanı

REMOLENT Kepeğe Karşı Etkili Saç Derisi Şampuanı hassas ve tahriş olmuş saç derisi bakımı için özel olarak geliştirilmişitir. İçer...
Ürünü İncele
Yeni

Saç Dökülmesine Karşı Yoğun Bakım Serumu

İn vivo ve in vitro çalışmalar ile saç dökülmesine karşı etkinlikleri kanıtlanmış patentli 3 ayrı kompleks aktifi, Saw palmet...
Ürünü İncele