EPATRENCH Omega-3’ün her bir kapsülünde doğal formdaki 1100 mg omega-3 yağ asidinin 396 mg’ı EPA , 264 mg’ı  DHA’dır. Menşei Norveç’dir. EPATRENCH şişe şeklinde ambalajlarda bulunan kontaminasyon riskini, blister ambalajıyla minumuma indirerek ürünü yüksek kalitede sunar.

EPATRENCH Omega-3 içerisinde Dünyanın en önde gelen kimya devi Alman BASF firmasının Norveçdeki üretim tesislerinde hazırlanan, Avrupa Farmakopesi ve GOED ( Global Organization for EPA and DHA Omega-3s ) standartlarında üretimi yapılan doğal trigliserid formundaki ( biyoyararlanımı en yüksek ) en kaliteli balık yağı kullanılmaktadır.  İçerisinde A - D vitamini içermediği için her mevsim güvenle sürekli kullanılmaya uygun bir balık yağıdır.  BASF yüksek oranda konsantre ve SAF Omega-3 yağ asitleri üretiminde eşsiz bir üretim teknolojisi ve kapasitesine sahiptir. 

EPATRENCH Omega-3 balık yağı yüksek EPA ve DHA oranlarına sahip olmanın yanında ağır metaller açısından çok daha güvenilir olan uskumru, anchovy (kuzey atlantik okyanusunda yaşayan bir çeşit hamsi ), sardalya gibi küçük balıklardan elde edilmekte ve moleküler distilasyon yöntemi ile en güvenilir şekilde saflaştırılmaktadır.

DHA / EPA normal beyin fonksiyonlarının, normal görme yetisinin korunmasına ve kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur. Bunun için günlük min 250 mg DHA  / EPA tüketimi gereklidir. 

DHA’nın anne tarafından alınması fetusun ve emzirilen bebeklerin normal beyin ve göz gelişimine katkıda bulunur. Hamile yada emziren kadınlarda faydalı etki Omega-3 yağ asitlerinin yetişkinler için önerilen günlük alım miktarına ( 250 mg EPA-DHA)  ek olarak 200 mg DHA alındığında sağlanır.