Seboreik Dermatit

Seboreik dermatit nedir?

 Seboreik dermatit, temel olarak kepeğin çok daha yoğun ve aşırı bir formudur.

Vücudun sebum (saç derisi/vücut yağı) üreten, saç derisi, yüz ve bazen üst gövde de dahil bölgelerini etkileyen bir deri rahatsızlığıdır.Pul pul dökülen, kaşınan ve kızarmış deriye neden olur.

 Seboreik Dermatit'in nedenleri nelerdir?

Seboreik dermatit temelde sadece kepeğin aşırı bir formu olduğu için, buna neden olan faktörler de normal kepeğe neden olan faktörlerle aynıdır.

Seboreik dermatit, saç derisinin tahriş etmenlerinin varlığına verdiği aşırı tepkidir. Bu durumda saç derisi aşırı derecede tahriş olur, yanar ve deri hücre döngüsü çok hızlı bir şekilde başlamış olur.

Döngüdeki bu hızlanma, saç derisi yüzeyinde büyük hücre kümelerinin oluşmasına neden olur ve bunlar pullanma olarak gözle görülür.

Seboreik dermatit ile kepek sorunu olan kişilerin arasındaki fark birinin diğerine göre uyarıcıya (bu durumda malasezia furfur isimli mantarın sebumu parçalaması sonucu saç derisinde oluşan tahriş edici oleik asit ) çok daha hassas oluşudur. Dolayısıyla bu hassasiyet çok daha ciddi biyolojik tepkiye neden olur.

 Seboreik dermatit'in tedavisi

Herkesin tahmin edeceği gibi eğer seboreik dermatit sorununuz varsa özellikle sebaroik dermatiti tedavi etmek için tasarlanmış bir şampuan kullanmanız gerekir. Bununla birlikte Seboreik dermatit hastalığında kesin bir tedavi şekli maalesef henüz yoktur. Yıllarca süren düzenli tedavi gerektiren bir hastalıktır. Kalıcı bir tedavisi olmadığı için genellikle suprese edilir ( sebep olduğu şikayetler baskılanır ) Hijyen seboreik dermatitin kontrol altına alınmasında önemli bir hususdur. Lezyonlu bölgenin sık yıkanması sebore iyileşmesine katkıda bulunur. Bunun dışında UVA-UVB , P.Ovale çoğalmasını inhibe eder, birçok hastada yaz aylarında seboreik dermatit’in iyileşmesi bununla açıklanır.

 REMOLENT KEPEĞE KARŞI ETKİLİ SAÇ DERİSİ BAKIM şampuanı, normal kepek şampuanlarına gore kaşıntı, pullanma ve yangı şikayetlerinin hafifletilmesinde özel bir formüle sahip etkili bir şampuandır.

Kepekten hızlı bir şekilde nasıl kurtulabilirim?

Kepeği hızlı bir şekilde ortadan kaldırmak için REMOLENT KEPEK ŞAMPUANINI deneyin. Seboreik Dermatitli hastaların kendileri için en uygun şampuanı ancak deneyerek bulabileceklerini unutmayın.